Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Wiosna w poezji dziecięcej

22.03.2023 13:42


Uczestniczka konkursu recytatorskiego

Pierwszy Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Wzięło w nim udział dwanaścioro dzieci.

Konkurs nosił tytuł „Wiosna w poezji dziecięcej” i odbywał się pod patronatem wójt Danuty Mazur. Wzięło w nim udział w sumie dwanaścioro dzieci ze szkół podstawowych ze Szczepidła, Paprotni, Krzymowa oraz Brzeźna.

Celami konkursu były popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, a także integracja dzieci z oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach w naszej gminie.

Przedszkolaków wysłuchało jury w składzie: Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, przewodnicząca i członkowie Urszula Kucharska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, polonistka i Dorota Wiatrowska w zastępstwie za Małgorzatę Andrzejewską, która reprezentowała Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzeźnie.

Po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych, trzylatków i czterolatków: I miejsce: Malwina Hochenzy, II miejsce: Maria Wojciechowska, i dwa III miejsca dla Lidii Szymańskiej i Liliany Nowackiej oraz pięciolatków i sześciolatków: I miejsce: Filip Andrzejewski, II miejsce: Helena Bąkowska i również dwa III miejsca dla Wojciecha Bociana oraz Marii Turskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez wójt Danutę Mazur. Ponadto każdy z oddziałów przedszkolnych wzbogacił się o książki dla swojego kącika bibliotecznego. Podziękowania należą się też Radzie Rodziców, która sfinansowała poczęstunek dla uczestników.

Konkurs, który odbył się dwudziestego marca zorganizowały Justyna Balcerzak i Malwina Kwiatkowska, które dziękują rodzicom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego za włączenie się do przygotowania konkursu.

Najczęściej przeglądane informacje:<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ