Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów/Konin: Już nie używasz? Oddaj na rzecz Marysi

19.05.2023 09:35


Plakat informujący o zbiórce odzieży

Do trzydziestego czerwca potrwa charytatywna zbiórka odzieży używanej dla Marysi Adamczyk. Przyłączyły się do niej instytucje i organizacje nie tylko z naszej gminy.

Marysia jest mieszkanką naszej gminy. W okresie prenatalnym przeszła udar mózgu. Uszkodzona została cała prawa półkula. Przez udar ma też lewostronny niedowład i opóźnienie psychoruchowe oraz niedowidzi.
U dziecka została też wykryta choroba genetyczna neurofibromatoza typu pierwszego. Jest to choroba, która wywołuje guzy w całym ciele.

W październiku 2021 roku dziewczynka przeszła zabieg usunięcia takiego guza w odcinku szyjnym. Niestety pozostał jeszcze guz w śródpiersiu. Jest nieoperacyjny.
Marysia przebywa pod stałą opieką wielu specjalistów, między innymi neurologa, nefrologa, neurochirurga, fizjoterapeuty, logopedy, ortopedy, okulisty, onkologa.

Koszty walki o zdrowie i sprawność Marysi są coraz większe, dlatego od pewnego czasu prowadzone są różne akcje charytatywne mające pomóc zebrać pieniądze na leczenie dziecka. Teraz jest to zbiórka odzieży używanej.

Organizatorzy czekają na odzież, buty, pościele, torebki, maskotki, ręczniki, prześcieradła, koce czy firany. Wspomniane rzeczy można dostarczać do konińskiej Fundacji „Otwarcie”, Przedszkola nr 1 „Kosmatek” w Koninie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Szkoły Podstawowej w Szczepidle, Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.

Zebrane rzeczy zostaną posegregowane i sprzedane, a uzyskane w ten sposób pieniądze wspomogą leczenie Marysi.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ