Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Jurorzy mieli trudne zadanie

19.06.2023 13:03


Uczestnicy trzeciego Festiwalu Dobrej Piosenki

Najbardziej uzdolnione wokalistki i wokaliści z gminy Krzymów już po raz trzeci spotkali się na koncercie finałowym Festiwalu Dobrej Piosenki. Najlepsi z nich otrzymali wyróżnienia i nagrody.

Koncert został zorganizowany osiemnastego czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Na scenie zaprezentowało się dwadzieścioro troje utalentowanych wokalistów, którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne oraz warsztaty wokalne i sceniczne.

Ocena występów należała do profesjonalnego jury w składzie: Ireneusz Ryś – przewodniczący, kompozytor, autor ponad trzystu utworów muzycznych i tekstów, aranżer oraz nauczyciel śpiewu, który wychował w piosence pokolenia dzieci i młodzieży, Ewa Kuznowicz, certyfikowana trenerka wokalna, rehabilitantka głosu, multiinstrumentalistka, pedagog, terapeutka, nauczycielka z trzydziestojednoletnim stażem pracy. Na co dzień współpracuje ze Studiem „Buffo” w Warszawie. Jest założycielką i trenerką wokalną w Studiu Piosenki „Metro” w Koninie oraz Studiu Oddechu, Śpiewu i Rehabilitacji Głosu ALTEGRE. Drugą jurorką była Monika Susłyk, wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów, dyrygent chóralny, liderka zespołu Monika Susłyk Band. Jurorzy mieli trudne zadanie, ponieważ, co niejednokrotnie podkreślali, poziom konkursu był bardzo wysoki.

W czasie obrad komisji, na scenie, jako gwiazdy Festiwalu Dobrej Piosenki zaprezentowały się Marta Olejnik, zdobywczyni Grand Prix dwóch poprzednich edycji oraz Monika Susłyk Band. W końcu jednak przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Po burzliwych obradach jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienia powędrowały do Julii Wyrwy, Agaty Grobelnej i Kacpra Rogowskiego. Otrzymali oni statuetki i puzzle.

Nagrody jurorzy przyznali Zuzannie Matuszczak, Mai Spych, Marii Adamczyk, Zofii Pawlik, Michałowi Hryciukowi, Oliwii Kwiatkowskiej, Hannie Adamczyk, Annie Matuszak i Blance Furmańskiej.

Nagrodzeni otrzymali statuetki i karty podarunkowe o wartości stu pięćdziesięciu złotych do wykorzystania w Empiku.

Grand Prix festiwalu zdobyła w tym roku obdarzona dźwięcznym i dynamicznym głosem, swobodnie czująca się na scenie, Nikola Walczak. Laureatka głównej nagrody poza statuetką i kartą podarunkową otrzymała podwójne zaproszenie do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i na sesję nagraniową, ufundowaną przez Kamila Wasickiego.

- Uczę się w Ognisku Muzycznym w Koninie. Nie spodziewałam się, że dostanę nagrodę, myślałam, że nie przejdę dalej, ale okazało się, że jednak przeszłam. Dla mnie to wielki zaszczyt. Śpiewu uczę się od pięciu lat. Czuję się bardzo swobodnie na scenie, bo czuję się, jakby nie było publiczności i zapominam o niej. I zaczynam się ruszać, bo mi to bardzo pomaga. I bardzo lubię patrzyć w inne obiekty, więc potrafię się skupić i wydobyć z siebie dużo ruchu. Planuję ( w przyszłości być piosenkarką – przyp. red.) występować na różnych, dużych koncertach. Myślę, że pójdzie to dalej. Na co dzień słucham muzyki pop, ale moja pani od śpiewu wybrała mi właśnie piosenkę „Śpiewam i tańczę” - mówi Nikola Walczak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wydarzenie podsumowała piosenka finałowa „Oto ja”, pochodząca z musicalu „Król rozrywki”. Mówi ona o tym, że warto znaleźć w sobie odwagę i siłę, aby być sobą. Bo każdy ma do tego prawo, którego nikt nie powinien kwestionować. Uczestnicy festiwalu przygotowywali się do jej wykonania na warsztatach wokalnych.

Festiwal Dobrej Piosenki nie tylko odkrywa i promuje talenty wokalne młodych mieszkańców gminy Krzymów, ale jest też okazją do integracji i przestrzenią do zawierania nowych znajomości i przyjaźni.

Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tegorocznej edycji i zaprosili na kolejną za rok.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, współorganizatorami publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe działające w gminie Krzymów. Partnerem festiwalu była Fundacja PZU.

Koncert prowadził Krzysztof Kędziora, Dyrektor GOK w Brzeźnie.

Brzeźno: Jurorzy mieli trudne zadanie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ