Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Ślesin: Wróciły z wyróżnieniami

25.04.2022 11:23


Dance Avenue Dzieci na scenie

Zespoły taneczne Dance Avenue Dzieci i Dance Avenue II z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie zdobyły wyróżnienia na trzynastym Wielkopolskim Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki 2022”.

Został on zorganizowany dwudziestego trzeciego kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie.

W festiwalu wzięło udział prawie czterdzieści zespołów niemal z całej Wielkopolski. Impreza odbywała się w reżimie sanitarnym, w związku z czym występujący zostali podzieleni na grupy. Po obejrzeniu tańców danej grupy, opuszczała ona halę, a po jej przewietrzeniu wchodziła kolejna grupa. Zatem organizatorzy ograniczyli do minimum wartość konfrontacyjno-integracyjną festiwalu, skupiając się na prezentacjach.

Zespół Dance Avenue Dzieci przedstawił układ choreograficzny zatytułowany „Dla mamy”. Młode tancerki zmieniły scenę w barwną łąkę porośniętą kwiatami, odwiedzanymi przez latające motyle i biedronki. To był debiut tego zespołu.

- To są dzieci, z którymi pracuję od października ubiegłego roku. Jest to duża grupa, osiemnaście osób i tak około stycznia zorientowałam się, że są to bardzo utalentowane dzieci, ciężko pracują i bardzo im zależy. Myślę, że ich pasją jest taniec, zdecydowanie. I bardzo chciałam z nimi wystąpić tutaj na wielkopolskim festiwalu tańca, i od stycznia zaczęliśmy przygotowywać się z konkretnym układem. (…) Udało nam się przygotować piękny pokaz. Jestem z tych dzieci ogromnie dumna. To był ich debiut sceniczny. Wszystko bardzo dobrze przygotowały, pięknie zatańczyły, a przede wszystkim zapanowały nad emocjami, nad tremą, co w przypadku debiutu jest szczególnie ważne – mówi Danuta Pydyńska, instruktor zespołów Dane Avenue przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie.

Dance Avenue Dzieci wystąpił w kategorii Etiuda taneczna, w grupie wiekowej od siedmiu do jedenastu lat.

W tej samej kategorii tanecznej, w grupie wiekowej od dwunastu do piętnastu lat zaprezentował się Dance Avenue II.

- To jest właściwie mini formacja, bo tam tańczy siedem dziewczynek i po raz pierwszy zatańczyły w kategorii wiekowej dwanaście-piętnaście lat, choć w zespole są tylko cztery dziewczynki, które mają dwanaście lat. Pozostałe mają mniej, więc dla nich to jest szczególnie trudne, żeby tutaj, w tej kategorii wiekowej, wywalczyć jakiekolwiek miejsce. Ale my się tym nie zrażamy. Rośniemy, więc z roku na rok będziemy kolejne progi przekraczać – mówi Danuta Pydyńska.

Dance Avenue II zaprezentował choreografię tańca współczesnego do muzyki z filmu „1917”.

Występujących oceniało jury w składzie Krystyna Frąckowiak – przewodnicząca, Iwona Markiewicz,
Katarzyna Markiewicz oraz Krystian Weber (sekretarz).

Jurorzy ogłosili werdykt w internecie w formie filmiku.

- Byliśmy zaszczyceni oglądając was dzisiaj, mimo że czas pandemii nadal trwa. Ale czas, który mogliśmy spędzić z wami był naprawdę fantastyczny. Bardzo się cieszę, kiedy tyle dzieci tańczy, kiedy tylu instruktorów jest w Polsce i kiedy rodzice wspierają was, żebyście mogli spełniać swoje marzenia i żebyście mogli spełniać się w tańcu, bo dzięki temu stajecie się piękniejsi, stajecie się lepszymi ludźmi – mówiła przed ogłoszeniem wyników Krystyna Frąckowiak.

Nasze zespoły w swoich kategoriach otrzymały wyróżnienia, po dwieście złotych każde, ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Autorką obu choreografii jest Danuta Pydyńska.

- Jako doświadczony instruktor tańca, już wyniki nie są dla mnie ważne. Dla mnie ważne jest to, że dzieci się rozwijają , że przeżywają tak fantastyczne emocje, bo ostatecznie w życiu to będą to będą tylko super wspomnienia. O tym nikt nie będzie pamiętał, które miejsce zdobyliśmy i z reguły nie będzie to chyba miało znaczenia i wpływu na nasze dalsze życie. Ale to, że się rozwijają, że pokonują siebie, że walczą z tremą, że pamięć ruchowa jest u nich ćwiczona, że pracują zespołowo, że są jedne za drugie odpowiedzialne, to jest bardzo ważne – mówi Danuta Pydyńska.

Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu, tysiąc pięćset złotych ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, jurorzy przyznali zespołowi Coda Elite z Konińskiego Domu Kultury.

Ślesin: Wróciły z wyróżnieniami

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ