Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, Krzymów, ul. Kościelna 2, 62-513 Krzymów

e-mail: gkrpa.krzymow@op.pl

tel. 690 131 523



Informacje


Krzymów: Są już wnioski na tańszy węgiel

09.11.2022 14:22


Węgiel

Gmina Krzymów przystąpiła do rządowego systemu sprzedaży węgla, aby zapewnić mieszkańcom możliwość zakupu tego surowca po preferencyjnych cenach.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku. Można go pobrać ze strony www.krzymow.pl, można go też otrzymać w Urzędzie Gminy w Krzymowie w pokojach numer 2 lub 15. Wnioski na ten rok należy składać do dwudziestego piątego listopada za pomocą poczty elektronicznej, osobiście w urzędzie gminy, można też je wrzucać przez całą dobę do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do urzędu albo przez elektroniczną skrzynkę podawczą.

Każdy z tych wniosków zostanie rozpatrzony. Mieszkańcy otrzymają odpowiedź, czy wniosek został przekazany do realizacji albo przez telefon, albo pocztą elektroniczną, w zależności od wskazania.

W tym roku można kupić do półtorej tony miału lub ekogroszku, lub węgla typu „orzech”.

- Cały asortyment będzie w tej samej cenie, wobec tego od państwa będzie zależało podjęcie decyzji, czy lepiej za te dwa tysiące kupić miał, węgiel czy groszek – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku trzeba będzie wpłacić stosowną kwotę za zadeklarowany węgiel na podane w nim konto. Kiedy wpłata zostanie potwierdzona, należy przyjść do urzędu gminy do kasy i tam odebrać fakturę oraz dokument, w którym będzie wskazane miejsce odbioru opału. Mamy w gminie czterech dystrybutorów pod adresami: Nowy Krzymów 3c, Krzymów 62, Brzeźno, ul. Miodowa 19 i Brzeźno, ul. Sienna 1a.

- Myślę, że państwo będą mogli wskazać podmiot, w którym preferowaliby zakup tego paliwa stałego. I tam będziemy wskazywać we wniosku to miejsce. Za odbiór z punktu dystrybucji i ewentualne workowanie, będą musieli zapłacić odbiorcy. Natomiast my będziemy odpowiedzialni za jakość tego węgla, jak również gmina, w ramach pieniędzy, które zostaną przekazane, będzie odpowiadać za ewentualne ubytki, za straty, bo wiadomo, że taki miał może być mokry, później, jeśli on poleży trochę na składzie, to okaże się, że są jakieś ubytki. I za to będzie musiała zapłacić gmina – mówi Danuta Mazur.

Od pewnego czasu mówi się, że importowany węgiel bywa różnej jakości. Niektóre jego partie są mocno zasiarczone i spalanie takiego węgla może uszkodzić piec, inne słabo się palą. Jeśli taki węgiel trafiłby do naszych mieszkańców, to odpowiedzialność za jego jakość spoczywa na urzędzie gminy.

- Natomiast mamy zapewnienia ze strony rządu, że on jest certyfikowany i jest dobrej jakości, więc nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć w te zapewnienia, jeśli jest to możliwe, oczywiście – mówi Danuta Mazur.

 

Krzymów: Są już wnioski na tańszy węgiel

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ